Slovakia TOPO Outdoor

Toto je stránka projektu "Slovakia TOPO Outdoor", ktorého účelom je vytváranie bezplatných GPS máp jednotlivých častí Slovenska, primárne určených pre závesné lietanie (cesty na štartoviská, pristávacie plochy), turistiku, cykloturistiku a vodnú turistiku (cesty, chodníky, splavné rieky).

Spolupráca je vítaná. Ak máte vytvorenú mapu vo vašej záujmovej oblasti, pošlite mi odkaz a ja ho zaradím do tohoto projektu, kde bude uvedený s vašim menom a pod spoločnou licenciou.

Ukážka mapy:

show_of_map1 show_of_map2 Mapa je určená do prístrojov Garmin s mapovou pamäťou, tj. prístrojov, ktoré sú schopné načítať originálne mapy z edície Garmin Mapsource. Jednotlivé mapy sú veľmi malé (rádovo desiatky kB), takže sa zmestia do každého takého GPS. Jedná sa hlavne o modely GPS 12 MAP, eMap (s dokúpenou pamäťovou kartou), eTrex Legend, eTrex Vista, GPS 76 MAP.

Mapy sú vo formáte Garmin MapSource, ale pre ich nahratie (natiahnutie) do GPS stačí aj program Sendmap z voľne prístupného softvérového projektu GPSmapper, ktorý nájdete na adrese http://gps.chrisb.org/gps_mapper.htm

Pre použitie v samotnom programe MapSource musia byť tieto mapy a pár ďalších súborov zabalené v inštalačnom programe. Inštalačný program tu bude tiež (pokiaľ sa nájde niekto, kto to urobí).
[homepage]